Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Białołęka: jeden most budują, drugi rozbierają

Warszawa

| Fakty TVVNfot

Rozpoczęły się prace przy przebudowie mostu przy Kobiałce. Drogowcy weszli na teren budowy i zaczynają przygotowania do ustawienia przeprawy tymczasowej. Później zacznie się rozbiórka starej i budowa nowej.

- Prace rozpoczynają się oficjalnie - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich – Zacznie się od przygotowania terenu pod budowę tymczasowej przeprawy – dodaje.

Najpóźniej późną jesienią

Na razie robotnicy muszą stworzyć przyczółki. - Brzeg po stronie wschodniej jest wyższy w stosunku do zachodniego. Trzeba nasypać najazd - tłumaczy Sobieraj. Później zacznie się montaż przeprawy tymczasowej - ma być gotowa za ok. 2 tygodnie. Konstrukcja będzie miała po jednym pasie w obu kierunkach.

Do tego czasu kierowcy muszą jeszcze korzystać ze starego mostu, a tam ruch odbywa się wahadłowo jednym pasem. Za ok. 2 tygodnie robotnicy zabiorą się do rozbiórki starego i zaczną montować nowy stalowy most. Będzie miał pasy szerokie na 3,5 m w każdym kierunku, chodnik i trasę rowerową. - Nowa przeprawa ma być gotowa późną jesienią. Jeżeli pogoda pozwoli to prace wykończeniowe też zakończa się w tym roku – zaznacza Sobieraj.

"Akcja z krowami"

O fatalnym stanie białołęckiego mostu nad Kanałem Żerańskim już ponad rok temu przypominali uczniowie i pracownicy jednej ze szkół. Upomnieli się o remont podczas happeningu – przeprowadzili "akcję z krowami".

ran//par