Biało-czerwone flagi na rocznicę katastrofy smoleńskiej

Warszawa

W piątek, w 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej biało-czerwone flagi zostaną wywieszone na urzędach, innych budynkach zarządzanych przez miasto oraz pojazdach komunikacji miejskiej. To decyzja prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Wcześniej stanowisko w sprawie "oddania hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej" podjęła Rada Warszawy. W zarządzeniu prezydent stolicy czytamy:

"Zarządza się: - wywieszenie flag państwowych na budynkach zajmowanych przez Urząd m.st. Warszawy oraz jednostki organizacyjne m.st. Warszawy, - wywieszenie, w miarę możliwości, flag państwowych na budynkach mieszkalnych i innych budynkach zarządzanych lub administrowanych przez m.st. Warszawę bądź jednostki organizacyjne m.st. Warszawy, - oflagowanie środków komunikacji miejskiej m.st. Warszawy barwami Rzeczypospolitej Polskiej oraz m.st. Warszawy".

Za zadanie odpowiedzialni są burmistrzowie dzielnic oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych miasta.

Uroczystości rocznicowe

Piątkowe obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpocznie o godz. 7.15 msza święta w kaplicy sejmowej.O godz. 8.25 zaplanowano uroczystości przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Lotniczej Pod Smoleńskiem na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Będą w nich uczestniczyć rodziny ofiar katastrofy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Następnie o godz. 11 w Świątyni Opatrzności Bożej w odprawiona zostanie msza święta oraz odbędzie się koncert – fragmenty "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Chóru Mieszanego i Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

CZYTAJ WIĘCEJ O UROCZYSTOŚCIACH

ep/b