Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

"Biała Polska tylko zimą"

Warszawa

TVN24Demonstracja zorganizowana przez "Koalicję Antyfaszystowską"

Pod hasłem "Za wolność waszą i naszą" z placu Unii Lubelskiej na plac Trzech Krzyży przeszła w niedzielę demonstracja zorganizowana przez Koalicję Antyfaszystowską.

Uczestnicy manifestacji po godz. 14 wyruszyli z placu Unii Lubelskiej, następnie przeszli przez plac Zbawiciela, plac Konstytucji, w kierunku Alej Ujazdowskich. Marsz zakończył się na placu Trzech Krzyży, gdzie wygłoszono końcowe przemówienia.

Głównym hasłem marszu było: "Za wolność waszą i naszą".

- Staramy się zaznaczyć pozytywny aspekt tego święta. W momencie, kiedy partia rządząca idzie z nacjonalistami, my staramy się zaznaczyć tę pozytywną tradycję z jednej strony patriotyczną, a z drugiej wolnościową, akcentującą niepodległość, nie tylko naszą państwową, ale też niepodległość ludzi, którzy są także z innych miejsc świata - powiedział Grzegorz Prujszczyk z Koalicji Antyfaszystowskiej.

Uczestnicy manifestacji trzymali transparenty z hasłami: "ONR idź na 'Kler'", "Faszyści brzytwą rządzących", "Faszyści precz z naszych ulic", "Stop chrystianizacji Europy", "Zostaw falangę, weź sztangę", "Biała Polska tylko zimą", "Nie dla faszyzmu", "PiS promuje faszystów".

Skandowano także: "Warszawa wolna od faszyzmu", "Warszawa już teraz pożegna faszystów", "Strach nie jest opcją".

PAP/kz/pm