Bezszmerowe skutery. "Jak w Las Vegas"

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Stołeczni funkcjonariusze rozpoczynają testy elektrycznych skuterów. Jak informują, mają wiele zalet, m.in.: są ekologiczne i... bezszmerowe.

Przez miesiąc będzie można je spotkać na Starówce, Agrykoli, czy Wilanowie.

Jak w Ameryce

O tym, jak ważna dla policji bywa dyskrecja nie trzeba nikogo przekonywać. Funkcjonariusze na nowych skuterach będą mogli np. po cichu podjechać i złapać ludzi pijących alkohol w miejscach niedozwolonych. Ekologiczny napęd pozwoli też na patrolowanie miejsc, w które warszawiacy udają się na spacery. Bezszmerowy skuter nie zakłóci spokoju i nie zanieczyści powietrza spalinami.

Na warszawskie ulice trafi 5 takich pojazdów: 2 na Mokotów i po jednym do Śródmieścia, na Pragę Południe i Bielany. - Na takich samych skuterach jeżdżą policjanci w Las Vegas. Amerykanizujemy się - cieszy się Mariusz Mrozek z biura prasowego KSP. Funkcjonariusze już podczas pierwszej przejażdżki wzbudzili nowym pojazdem zainteresowanie warszawiaków i turystów.

100 km/h w 8 sekund

Skuter imponuje osiągami. 50 km/h osiąga w 3,6 sekundy, a po kolejnych 5 jedzie już ponad setkę. Prędkość maksymalna to 110 km/h. Posiada akumulatory o napięciu 125V i pojemności 30 Ah. Vectrix, tak się nazywa ów pojazd, przejedzie bez ładowania ok. 110 kilometrów. Po podłączeniu do ładowania jest gotowy do jazdy po 3 godzinach.

wp//par