Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Bezrobocie w Warszawie. W której dzielnicy największe?

  Najnowsze

  Urząd Statytyczny / tvnwarszawa.plZliczyli bezrobotnych w Warszawie

  Statystyczny bezrobotny warszawiak jest mężczyzną mieszkającym na Pradze Południe. Ma około 40 lat i wyższe wykształcenie – tak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

  Urzędnicy wzięli pod lupę osoby zarejestrowane jako bezrobotne pod koniec pierwszego półrocza 2016 roku.

  Stopa bezrobocia (czyli stosunek bezrobotnych do wszystkich aktywnych zawodowo) wyniosła ogółem 3,4 proc.

  Z danych wynika, że najwięcej osób bez pracy zamieszkuje Pragę Południe (4580 osób), Mokotów (4252) i Wolę (3909). Najlepiej pod tym względem wygląda natomiast Wilanów, gdzie mieszka zaledwie 374 osoby zarejestrowane jako bezrobotni. Na drugim miejscu jest Wesoła (469 bezrobotnych).

  Bez pracy ponad rok

  Tych, którzy pozostają bez pracy ponad 24 miesiące zdecydowanie częściej znajdziemy po lewej stronie Wisły. Liderem pod tym względem jest Śródmieście (28 proc.). Najmniej takich osób jest natomiast w dzielnicy Białołęka (17 proc.)

  Ciekawie prezentują się dane pokazujące poziom bezrobotnych z wyższym wykształceniem. W tej dziedzinie "wygrywa" Wilanów (54 proc.). Na przeciwnym biegunie jest za to Praga Północ (blisko 14 proc.).

  Dane dotyczące wieku i wykształceniaUrząd Statystyczny w Warszawie

  Bezrobotni w średnim wieku

  Najwięcej bezrobotnych warszawiaków ma ponad 55 lat. To 26,4 proc. ogółu wszystkich pozostających bez pracy. Zaraz za nimi są jednak ludzie w średnim wieku - od 33 do 44 lat (26,2 proc.). Jak pokazują mapki, najczęściej zamieszkują oni takie dzielnice jak Białołęka, Bemowo i Ursus.

  Jak tłumaczą pracownicy urzędu w swoim raporcie, pod pojęciem bezrobotnegonależy rozumieć osobę niezatrudnioną i niewykonującą innej pracy zarobkowej. Zdolną i gotową do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy.

  Bezrobotny to także osoba, która nie uczy się już w szkole, z wyjątkiem szkół dla dorosłych.

  kw

  Źródło zdjęcia głównego: Urząd Statytyczny / tvnwarszawa.pl