Najnowsze

Bezpłatny internet w 150 autobusach

Najnowsze

mza.waw.pl36 nowych autobusów w Warszawie

36 nowych autobusów w Warszawiemza.waw.pl

36 nowych autobusów pojawi się na ulicach Warszawy. Kosztowały ponad 38 milionów zł. Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów, będzie bezpłatny internet, który pojawi się w 150 pojazdach do końca roku.

W środę podpisano umowę na dostawę nowych autobusów. W jej ramach na ulicach Warszawy pojawi się 20 nowych wozów marki Solbus o długości 10 metrów oraz 16 przegubowców Solaris Urbino 18. We wszystkich znajdzie się elektroniczny system informacji zewnętrznej i wewnętrznej, udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących, system zliczania pasażerów, informacja głosowa oraz monitoring.

W autobusach będą zamontowane również biletomaty. Jednocześnie wraz z zakupami wycofywany będzie z użytkowania starszy tabor. Chodzi głównie ikarusy, których obecnie pozostało 58, ale także niskopodłogowe neoplany i jelcze.

Bezpłatny internet

Do 1 kwietnia planowane jest uruchomienie internetu w 50 autobusach. Do końca roku z bezprzewodowej sieci będzie można korzystać w 150 warszawskich autobusach.

Pasażerowie nie będą ponosić żadnych kosztów, dzięki współpracy z reklamodawcami pokrywającymi koszty transmisji danych.

lata//ec

Źródło zdjęcia głównego: mza.waw.pl

Pozostałe wiadomości