Bezpłatny internet na lotnisku z limitem 30 minut

Najnowsze

mat. prasoweInfokios na lotnisku Chopina

Na lotnisku Chopina uruchomiono bezprzewodowy dostęp do internetu. Sygnałem objęty jest cały terminal. Jednocześnie z internetu będzie mogło korzystać tysiąc pasażerów.

Sieć obejmuje swoim zasięgiem terminal A oraz terminal general aviation. Sygnał wi-fi emitowany jest przez 54 punkty, co umożliwia jednoczesne korzystanie z sieci przez tysiąc osób.

Każdy pasażer na lotnisku może korzystać z internetu maksymalnie przez 30 minut. Wyjątkiem są strefy VIP, gdzie sieć będzie dostępna dla każego przez cztery godziny.

Jak uruchomić usługę?

Pasażer musi mieć zestaw loginów i haseł. Można je uzyskać w sześciu specjalnych infokioskach na terenie terminala A.

Zanim jednak pobierzemy loginy i hasła, musimy zeskanować kod kreskowy 2D z karty pokładowej (papierowej lub z telefonu komórkowego) lub poprzez SMS, po uprzednim wysłaniu takiego żądania ze specjalnej strony www (wifi.lotnisko-chopina.pl) po wypełnieniu formularza i potwierdzeniu, że jest się pasażerem (wymóg prawny).

Następnie konieczne jest (w obu powyższych przypadkach) zalogowanie się poprzez ten sam portal www za pomocą otrzymanego loginu i hasła.

Sprawdzisz, gdzie jest bagaż

Dzięki sieci bezprzewodowej możliwe stanie się w przyszłości uzyskanie informacji o tym, które sklepy są najczęściej odwiedzane, wskazanie lokalizacji pasażera i jego bagażu, komunikacja z przemieszczającym się pasażerem, czy wskazanie najkrótszej drogi do wyjścia.

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe