Bezpłatna komunikacja dla kibiców? 30 tys. zł za mecz

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plBezpłatna komunikacja dla kibiców?

Radni chcą, by w zamian za bezpłatną komunikację miejską dla kibiców, PZPN wpłacał przy okazji każdego meczu na Stadionie Narodowym na konto miasta 30 tys. zł.

Polska reprezentacja już w marcu zagra na Stadionie Narodowym mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2014 z Ukrainą i San Marino. Radni chcą zachęcić kibiców do korzystania w dniach meczowych z komunikacji miejskiej darmowymi przejazdami.

Dotyczyć to ma autobusów, tramwajów, pociągów metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Z darmowej komunikacji będą mogli korzystać kibice z biletami na mecz od godz. 06.00 w dniu meczu do godz. 01.00 następnego dnia.

Potrzebna uchwała

Będą mogli, o ile podpisana będzie stosowna umowa między miastem a Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Do tego potrzebna jest odpowiednia uchwała Rady Warszawy. Maprecyzować m.in. rodzaje dokumentów wstępu uprawniające do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i parkingów P&R, ale i wynagrodzenie na rzecz m.st. Warszawy ze strony PZPN.

W zamian za przyznanie tych uprawnień, Polski Związek Piłki Nożnej miałby na rzecz m.st. Warszawy zapłacić 30.000,00 zł netto za każdy mecz. Kwota ta w przybliżeniu to koszt zakupu dwóch biletów jednorazowych (na 1 strefę) lub 40-minutowych (na obie strefy) przez ok. 3600 pasażerów.

Decyzja o tym, czy prezydent Hanna Gronkiewicz–Waltz, będzie mogła rozpocząć negocjacje z PZPN-em, zależy od tego czy Rada Warszawy przyjmie w najbliższy czwartek odpowiednią uchwałę.

lata//ec