"Bezmyślna kompromitacja warszawskich działaczy PiS"

Warszawa

TVN24Mówi Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna, wiceprzewodniczący PO skomentował przygotowany przez PiS plakat zachęcający do udziału w warszawskim referendum, w którym nawiązano do "Godziny W".

Skrytykował używanie symbolu kojarzącego się z Powstaniem Warszawskim do bieżącej walki politycznej i przyznał, że kojarzy mu się to z "politycznym skandalem, hucpą i kompromitacją". - Uważam, że jest to kompromitacja i wstyd, i wstydzę się jako osoba zajmująca się polityką, że w tej bieżącej politycznej walce ktoś mógł pomyśleć, żeby użyć świętych symboli - dodał.

- Jestem zdumiony, że prezes Kaczyński broni takiej bezmyślnej kompromitacji, której dokonali warszawscy działacze PiS - kontynuował Grzegorz Schetyna.

Odnosząc się do słów Adama Hofmana, który uzasadniał wygląd plakatów przygotowanych przez PiS tym, że powstańcy marzyli o innej Warszawie niż ta, którą rządzi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Schetyna stwierdził, iż wolałby, "aby poseł Hofman nie wypowiadał się w sprawie dziedzictwa powstania warszawskiego i nie obrażał powstańców i świętej sprawy powstania, która jest własnością tych, którzy jeszcze żyją i całego narodu".

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

kg//kdj