Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Bez Wisłostrady do piątku Ratusz wytycza objazdy

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plTunel zamknięty co najmniej do piątku

- Wisłostrada będzie zamknięta co najmniej do piątku - powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Marta Brzegowa z biura prasowego ratusza. W środę ma się okazać, jak poważne są skutki wtorkowego osunięcia ziemi na budowie stacji Powiśle.

- W środę koło południa powinniśmy mieć wyniki wszystkich ekspertyz. Wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej - zapowiada Mateusz Witczyński, rzecznik AGP, konsorcjum budującego centralny odcinek I linii metra w Warszawie.

"Dłużej niż 2 - 3 dni"

- Wygląda na to, że tunel będzie zamkięty dłużej niż 2 - 3 dni - mówi z kolei Marta Brzegowa z biura prasowego ratusz.

To oznacza, że kierowcy nie pojadą arterią co najmniej do piątku. Kiedy pojadą - nikt nie chce nawet spekulować.

Objazd obok BUW-u i przez Powiśle

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, ratusz szykuje się już jednak na scenariusz, w którym Wisłostrada będzie zamknięta dłużej. Powstała wstępna koncpecja objazdów.

- Ruch w stronę Żoliborza zostanie poprowadzony Wybrzeżem Kościuszkowskim, po starej jezdni Wisłostrady, na wysokości zamkniętego tunelu - informuje Tomasz kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów. - W drugą stronę kierowcy pojadą ul. Karową, Browarną, Kruczowskiego i Ludną. Wszystkie te ulice na czas utrudnień będą jednokierunkowe - dodaje.

Kunert twierdzi też, że już w czwartek może zapaść dcyzja o otwarciu mostu Świętokrzyskiego.

Nieznany ciek wodny

Tunel Wisłostrady i most Świętokrzyski zostały zamknięte w nocy z poniedziałku na wtorek po tym, jak na budowie stacji Powiśle pojawiła się woda. Do wycieku doszło pod tunelem Wisłostrady, a nad przyszłą halą peronową. Woda zalała halę do 3/4 wysokości i wymyła ziemię pod tunelem. Ewakuowano pracowników budowy, a Wisłostradę zamknięto dla ruchu.

Woda nie płynie non-stop, ale co jakiś czas znów zaczyna zalewać stację. To prawdopodobnie nieoznaczony wcześniej na mapach ciek wodny.

roody