Bez stania w kolejce. Miejskie opłaty w nowoczesnym wpłatomacie

Warszawa

ZDMNowy miejski wpłatomat

Opłata za parkowanie, abonament mieszkańca czy opłata administracyjna – to wszystko można opłacić już w nowym miejskim wpłatomacie. Urządzenie znajduje się w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich, przy Chmielnej 120.

"Szybko, sprawnie i wygodnie – od dziś tradycyjną kasę zastępujemy nowoczesnym wpłatomatem" – chwalą się pracownicy ZDM. Zapewniają, że sprzęt jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Nowy miejski wpłatomat
ZDM

Można z niego korzystać o dowolnej porze, bo znajduje się w specjalnej sali obsługi przy Chmielnej 120.

Jakie opłaty przyjmuje?

Za jego pomocą już dziś każdy mieszkaniec może opłacić abonament, zapłacić za decyzję administracyjną o zajęciu pasa drogowego czy też wnieść opłatę dodatkową za parkowanie. A to nie wszystko.

- Już wkrótce wpłatomat umożliwi także dokonanie opłaty skarbowej i tej naliczanej za usunięcie pojazdu lub wraku. Będzie też możliwość realizacji opłat rozłożonych na raty – zapowiadają pracownicy ZDM.

Kod kreskowy i dane osobowe

Do wykonania przelewu potrzebny jest kod kreskowy znajdujący się na dokumencie ZDM. Należy go zeskanować. Następnie potwierdzić dane osobowe, zapłacić określoną sumę i odebrać potwierdzenie całej transakcji.

"Specjalnie zaprojektowany system przeprowadzi mieszkańca przez całą procedurę płatności – szybko i bez czekania w kolejce do kasy" – przekonuje ZDM.

ZOBACZ TAKŻE: Jak zaparkować w centrum miasta? Testujemy miejską aplikację:

Aplikacja ułatwi parkowanie
TVN24

kw/gp