Bez Pazdana, ale z Nikoliciem. Mecz Legii w Lizbonie

Warszawa

Drugi mecz, dwie stracone bramki, żadnej zdobytej. Legia przegrała na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona.

To drugi mecz Legii w Lidze Mistrzów. Po blamażu na własnym boisku z Borussią Dortmund, która strzeliła mistrzom Polski 6 bramek nie tracąc żadnej, piłkarze z Warszawy grają na wyjeździe w Lizbonie. Tamtejszy Sporting w swoim pierwszym meczu przegrał z Realem w Madrycie 1:2. Królewscy strzelili 2 bramki w doliczonym czasie gry.

Jacek Magiera debiutował w roli trenera Legii Warszawa. Mistrzowie Polski grali bez Michała Pazdana, a z Jakubem Rzeźniczakiem i Nemanją Nikolicem w podstawowym składzie.

Początek niezły

Po kwadransie był bezbramkowy remis. Legia grała solidnie. Atakowała, rozgrywała piłkę. Sporting wydawał się być równorzędnym rywalem.

Później coś się zmieniło. Sporting nie odpuszczał i coraz częściej okupował bramkę Malarza. W 27 minucie Legia straciła gola. Strzelcem Ruiz.

W 37 minucie piłkarze z Lizbony skonstruowali prostą, szkolną akcję. Legia straciła bramkę po spóźnionej interwencji Malarza i strzale Basa Dosta. Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 2:0 dla Sportingu.

Do przerwy 2:0

Drugą połowę rozpoczęli piłkarze Sportingu. Cisnęli, ale Legia próbowała grać jak równy z równym. Niezłe interwencje miał Malarz. W ataku Legia mniej skutecznie - raczej rzadkie i niegroźne strzały.

Drugi kwadrans drugiej połowy Legia zagrała lepiej. Miała okazje, by strzelić bramkę. Jedną nawet wyśmienitą. Kontra, prostopadła piłka Odjidji-Odi do Hlouska. Ten do niepilnowanego w polu karnym Radovicia, ale Serb strzelił słabo, po ziemi, koło słupka.

Końcówka meczu była niemrawa. Legia miała perspektywiczny rzut wolny, ale rozegrany słabo. Sporting również mógł zdobyć bramkę. Musiały mu jednak wystarczyć dwie zdobyte w pierwszej połowie meczu.

Składy zespołów:Sporting Lizbona: 1. Rui Patricio - 21. Joao Pereira, 13. Sebastian Coates, 35. Ruben Semedo, 4-Jefferson - 77. Gelson Martins, 14. William Carvalho, 23. Adrien Silva, 11. Bruno Cesar - 10. Bryan Ruiz, 28. Bas Dost.Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz - 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Jakub Czerwiński, 14. Adam Hlousek - 6. Guilherme, 3. Tomasz Jodłowiec, 75. Thibault Moulin, 32. Miroslav Radovic, 7. Steeven Langil - 11. Nemanja Nikolic. Sędzia: Michael Oliver (Anglia).