Bez opłat za parkowanie? Zdecydują radni

Warszawa

| Vocabre Flicr - CC by SAfot. TVN Warszawa

Zawieszenie na dwa tygodnie opłat za parkowanie w centrum? - Już w środę radni z komisji budżetu i finansów zaopiniują projekt uchwały radnych PiS, która mogłaby dać taką możliwość prezydent miasta.

Jeszcze niedawno ratusz zarzekał się, że nie będzie zawieszał opłat za płatne parkowanie mimo, że po silnych opadach śniegu liczba miejsc parkingowych jest mniejsza, a cześć jest nieodśnieżona. Czyżby zmienił znadnie?

Żeby nie zachęcać

- Opłaty za parkowanie to sposób na zniechęcenie kierowców do wjeżdzania do centrum. Skoro mamy bardzo trudne warunki na drogach, to niekonsekwencją byłoby zwalniać teraz z opłat i zapraszać więcej kierowców by poruszali się po mieście samochodami - tłumaczył jeszcze w grudniu 2010 roku Tomasz Andryszczyk. Czesto też ratusz w swojej argumentacji powoływał się na przepisy, które decyzję o zwolnieniu z opłat pozostawiają w gestii rady miasta.

Dwa tygodnie za darmo

Dlatego radni PiS zgłosili projekt poprawki do uchwały rady miasta, która miałaby pozwolić tę decyzję podejmować prezydentowi miasta. Na najbliższym posiedzeniu komisji budżetu i finansów poprawka będzie opiniowana.

Zgodnie z nią, prezydent miasta mógłby jedną decyzją zawiesić opłaty na maksymalnie dwa tygodnie. Jaka będzie opinia radnych? Dowiemy się już w środę.

mjc/roody

Treść poprawki można przeczytać TU.