Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Beyonce zaśpiewa na Orange Warsaw Festival

Warszawa

Beyonce będzie gwiazdą tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Po raz pierwszy impreza odbędzie się na Stadionie Narodowym.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje na temat występu Beyonce w stolicy. Koncert amerykańskiej gwiazdy r’n’b odbędzie się 25 maja na Stadionie Narodowym.

Warszawa będzie jednym z kilkunastu przystanków europejskiej trasy koncertowej, która obejmie Zagrzeb, Belgrad, Amsterdam, Paryż, Birmingham, Londyn (aż cztery koncerty), Manchester, Dublin, Antwerpię, Mediolan, Zurych, Monachium, Berlin, Kopenhagę, Oslo i Sztokholm. Pełna lista pojawiła się dziś na oficjalnej stronie wokalistki.

Zaczynała w Destiny's Child

Światowa kariera Beyonce rozpoczęła się od występów w zespole Destiny's Child. Potem zdecydowała się na działalność solową. Szybko stała się jedną z największych postaci sceny r'n'b.

Jej wielkimi hitami były single "Crazy in Love", nagrany ze swoim mężem Jayem-Z ,"Baby Boy" z Sean'em Paulem, "Single Ladies", "Beautiful Liar", "Déjà Vu" czy "Irreplaceable". Ma na koncie cztery albumy i 16 statuetek Grammy.

Zaśpiewała dla Obamy

Beyonce wyprzedaje największe stadiony i hale na całym świecie.

Podczas zaprzysiężenia prezydenta Baracka Obamy na drugą kadencję, wykonała na Kapitolu hymn USA. Występ z playbacku spotkał się z krytyką fanów i mediów. Na konferencji prasowej tłumaczyła, że warunki nie pozwoliły na więcej.

Trasa koncertowa Beyonce
beyonce.com

- Występ na inauguracji prezydenta Obamy został owiany pewną kontrowersją. To jest dość łatwe do wytłumaczenia. Nie było czasu na próby, ani gwarancji, że wszystko się powiedzie, tak naprawdę śpiewała do własnego głosu nagranego wcześniej. Na konferencji prasowej, tłumaczć się zaśpiewała specjalnie a capella dla dziennikarzy. Pokazała, co potrafi i nam też pokaże na Stadionie Narodowym - zapewnia Piotr Metz, dyrektor artystyczny OWF.

Podczas ostatniego Super Bowl, czyli finału zawodowej ligi futbolu amerykańskiego, zaśpiewała na żywo. - To był pierwszy wspólny występ Destiny's Child od lat. Nie możemy obiecać, że jej dwie koleżanki pojadą w trasę koncertową, ale na pewno zaśpiewa coś z repertuary tego zespołu. Z pewnością będzie też premierowy materiał, ponieważ w kwietniu ukazuje się jej kolejna płyta, nad którą jeszcze pracuje. Wśród gości znajdą się m.in. mąż Jay-Z i Justin Timberlake – mówi Metz.

Z Legii na Narodowy

Orange Warsaw Festival to impreza z kilkuletnią historią. Dwie pierwsze edycje odbyły się na placu Defilad, trzecia - na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Dwa kolejne festiwale gościły na Pepsi Arenie, stadionie Legii Warszawa. Sukces frekwencyjny sprawił, że organizatorzy postanowili przenieść się na większy Stadion Narodowy.

TVN jest patronem medialnym festiwalu.

Rozmowa z Piotrem Metzem, dyrektorem artystycznym OWF
TVN 24

Zobacz, jak było w ubiegłym roku. Orange Warsaw Festival 2012:

Psychodeliczny finał Orange Warsaw Festival

Huk metalowej petardy. Festiwal na półmetku

bako