"Beton ZTM się pokruszył?"

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

ZTM ogłosił, że zmienia projekt komunikacji po otwarciu nowego mostu zgodnie z sugestiami pasażerów. Internauci pytają: "Nie można tak zawsze?". - Przecież pytamy o zdanie - odpowiada im rzecznik Zarządu.

Likwidacja E-4 i E-8; 503 skrócone do centrum miasta; 510 znika z Jana Pawła II – m.in. takie zmiany w komunikacji miejskiej proponował ZTM na początku stycznia. Teraz się z nich wycofał, jak tłumaczy - po sugestiach pasażerów. A na dodatek, zgodnie z ich prośbami, dołożył jeszcze jedną linię na trasę mostu Skłodowskiej-Curie.

- I co ZTM? czasem warto posłuchać pasażerów – pisze na forum tvnwarszawa.pl internauta ędward ącki. Nie jest jedyny.

- Czasami mam wrażenie że ZTM działa nie uwzględniając zdania pasażerów (jak np. zmiana trasy 422). Ja od kilku lat walczę rozbudowę połączeń Wilanowa z centrum ulicą Wiertniczą, a i tak w rezultacie nic się nie zmienia (a jak zmienia to na gorsze!) - wytyka tymka.

"ZTM w końcu zmądrzał. Miejmy nadzieję, że nie będą kombinować", "Mocno mnie zaskoczyli!", "A co to... Beton ZTM się pokruszył?" - to niektóre komentarze z forum tvnwarszawa.pl i naszego facebokowego profilu.

Również w naszej sondzie 50 procent głosów to pochwała ZTM, bez zatrzeżeń.

"Zawsze słuchamy"

– Uwzględniliśmy uwagi pasażerów. Zawsze tak robimy, gdy planujemy większe zmiany w rozkładach jazdy – deklaruje Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Jak zaznacza, nie dotyczy to zmian związanych z remontami.

Trzy linie na moście

Jako uzupełnienie układu komunikacyjnego Białołęki, po otwarciu mostu uruchomione zostaną, planowane wcześniej, dwie nowe linie: 101 i 404, które pojadą przez most Skłodowskiej-Curie. Będą kursowały na trasie: NOWODWORY – Światowida – Myśliborska – most Skłodowskiej-Curie – METRO MŁOCINY.

Linia 101 będzie kursowała codziennie a linia 404 będzie linią przyspieszoną, kursującą tylko w dni powszednie, w godzinach szczytu. Będzie się zatrzymywała na przystankach: NOWODWORY, STEFANIKA, MEHOFFERA, TARCHOMIN, MYŚLIBORSKA, PORAJÓW, METRO MŁOCINY.

Dodatkowo, przez nową przeprawę zostanie skierowana linia 511. Będzie kursowała na trasie: DĄBRÓWKA WIŚLANA – Modlińska – most Skłodowskiej-Curie – METRO MŁOCINY. Będzie się zatrzymywała na przystankach: DĄBRÓWKA WIŚLANA, POETÓW, HENRYKÓW, KLASYKÓW, BIAŁOŁĘKA-RATUSZ, OBRAZKOWA, METRO MŁOCINY.

Czytaj więcej o planowanych zmianach.

Co dalej?

Najpierw postraszyli, teraz łagodzą - zaplanowane działanie? Być może. Ale jak na razie Zarząd zaskarbił sobie sympatię, nieco zaskoczonych, pasażerów. Część z nich jednak już powiąpiewa, że projekt, który chwalą, będzie miał długi żywot. ZTM zostawia sobie bowiem furtkę do "możliwych zmian".

mjc/mz