Bemowo rozdaje choinki. Zameldowanym i płacącym podatki

Warszawa

archiwum TVN1000 choinek zostanie rozdanych

W sobotę władze Bemowa rozdadzą drzewka w ramach akcji "Choinka pod choinką". Szansę na ten świąteczny prezent mają wszyscy zameldowani mieszkańcy dzielnicy lub ci, którzy płacą tam swoje podatki.

Bemowo już od kilku lat odwdzięcza się swoim zameldowanym mieszkańcom. W tym roku planuje rozdać w świątecznym prezencie 1000 jodeł kaukaskich.

"Chcemy w ten sposób podziękować tym mieszkańcom, którzy wykazują się swoistym lokalnym patriotyzmem i rozliczają się z podatków na Bemowie" - informuje Jarosław Dąbrowski, zastępca prezydent Warszawy (wcześniej burmistrz Bemowa).

"Kto pierwszy ten lepszy"

Aby otrzymać drzewko, należy 19 grudnia punktualnie o godz. 12 wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie internetowej dzielnicy. Jak podkreślił Dąbrowski, obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".

Drzewko będzie można odebrać w sobotę 21 grudnia w godz. 10-15 na parkingu przy bemowskim ratuszu. Każda osoba, której uda się zdobyć świąteczne drzewko, dostanie maila z konkretną godziną odbioru prezentu.

Gigantyczne zdjęcie na pamiątkę

Organizatorzy akcji zapowiadają również powstanie największej w historii Bemowa kartki świątecznej z udziałem mieszkańców. Osoby odbierające choinki zostaną sfotografowane z otrzymanym drzewkiem.

Wszystkie zdjęcia znajdą się w pamiątkowym kolażu.

TAK WYGLĄDA GIGANTYCZNA CHOINKA, KTÓRA STANĘŁA NA PLACU ZAMKOWYM:

Moment rozświetlenia choinki
TVN24

pc/ran