Będzie szybki remont Bartyckiej

Warszawa

ZDMBartycka do zmiany

Radni miasta przyznali pieniądze na remont ulicy Bartyckiej, która jest w opłakanym stanie. To jednak tylko doraźne prace.

1,5 miliona złotych – o taką kwotę na wyrównanie Bartyckiej wnioskował Zarząd Dróg Miejskich. Radni miasta do prośby się przychylili, a to oznacza, że ulica przejdzie remont.

Wymieniona zostanie nawierzchnia, wzmocniona będzie też podbudowa drogi. Prace mają również sprawić, że ulica będzie lepiej odwadniania, a tam gdzie trzeba, odbędą się drobne prace brukarskie.

"O dokładnym terminie wykonania robót będziemy informować na bieżąco" – podaje ZDM. Wiadomo, że stanie się to w tym roku.

Przebudowa później

A później Bartycka ma przejść generalną przebudowę, czyli wymianę wszystkich warstw nawierzchni i podbudowę jezdni, budowę kanalizacji, chodników czy oświetlenia. Dlaczego te prace nie odbędą się jednak teraz?

"Taka przebudowa wiązałaby się jednak z koniecznością zamknięcia ulicy na co najmniej kilka miesięcy – a jest to jedyny wyjazd z Siekierek w stronę centrum. Dlatego ewentualna przebudowa może być wykonana dopiero po wybudowaniu tzw. ul. Czerniakowskiej-bis, czyli alternatywnego wyjazdu dla mieszkańców Siekierek" – wyjaśnia ZDM.

Miasto ogłosiło listę kilkudziesięciu dróg które mają w tym roku przejść szybki remont.

ZOBACZ TAKŻE: Dronem nad przyszłą obwodnicą Marek:

Powstaje obwodnica Marek - fragment S8
Artur Węgrzynowicz, Marcin Chłopaś, tvnwarszawa.pl

ran/mś