Będzie strajk włoski na stadionie?

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plCzeka nas strajk stewardów?

Kibice nie zdążą na mecz otwarcia Polska-Grecja? To możliwe, gdyż pracownicy stadionu zapowiadają strajk włoski, w związku z pensjami, które są niższe niż zostały im obiecane- informuje "Życie Warszawy".

Wersje protestu są dwie - albo nie przyjdą do pracy i za nich będą pracowały osoby z niewielkim doświadczeniem lub zorganizują strajk włoski- będą bardzo wolno i dokładnie sprawdzać przy bramakch wchodzących kibiców, co spowoduje, że część z nich spóźni się na mecz.

10 złotych, czy 10 euro na godzinę?

Jak poinformowała ŻW jedna z wolontariuszek, stawka dla zwykłego pracownika poza turniejem wynosi 10 złotych za godzinę, natomiast podczas Euro- 10 euro za godzinę. Jak się jednak dowiedzieli w kwietniu w czerwcu dostaną tyle samo, co w inne miesiące, czyli 10 złotych.

Problem leży również w nieterminowym wypłacaniu pensji.

NCS odpiera zarzuty

- Stawka za godzinę pracy stewarda wynosi 10 złotych. Udział w szkoleniach i pracy podczas imprezy jest dobrowolny. poprzedzony akceptacją przedstawionych warunków ze strony stewarda i podpisaniem umowy. Informacja o jakichkolwiek innych zasadach wynagradzania podczas Euro 2012 jest nam nieznana i z pewnością nigdy nie była podawana przez Narodowe Centrum Sportu- odpowiada "ŻW" Daria Kulińska, rzeczniczka NCS. - Wszystkie osoby, które podjęły się pracy na stanowisku stewarda, były informowane o stawkach obowiązujących od stycznia tego roku na każdej imprezie- dodaje.

su//ec