"Będzie plan naprawczy dla Stadionu Narodowego"

Warszawa

| Konkret24; Zdjęcie tytułowe: STEFANO RELLANDINI/AFP/East News, Twitterfot. NCS

Wykonawca przygotuje plan naprawczy dla Stadionu Narodowego. Za opóźnienie grożą mu gigantyczne kary - mówił na antenie TVN24 minister sportu. To odpowiedź na informacje o niedoróbkach.

Minister nie ukrywa, że problemy ze schodami kaskadowymi - o których informowaliśmy wczoraj - są i mogą spowodować opóźnienie na budowie.

Jak zaznacza, pojawiły się podczas montażu. - Prefabrykaty były dobrze wykonane - zaznacza. - Ale rzeczywiście schody zagrażają bezpieczeństwu - przyznaje Adam Giersz.

Wykonawcy grożą kary

Teraz zostanie przygotowany plan naprawczy. Jeszcze w czwartek odbędą się rozmowy z generalnym wykonawcą, a w ciągu 14 dni dowiemy się, czy rzeczywiście będą potrzebne zmiany w harmonogramie budowy areny Euro 2012. Za te wykonawca musiałby słono zapłacić.

- 30 dniowe opóźnienie to kara w wysokości ok. 100 mln zł - mówi Giersz.

Nowy pomysł na murawę

Minister odniósł się również do informacji portalu tvnwarszawa.pl o wymianie murawy Narodowego na panelową. - Rozważa się panelową murawą, która rośnie poza stadionem, a na mecz piłkarski jest rozkładana - mówi minister. I zapewnia, że jej wyłożenie nie będzie miało wpływu na termin realizacji kontraktu z generalnym wykonawcą.

Czytaj więcej na tvn24.pl

ran/mz