Będzie nowy igielit na Szczęśliwicach

Warszawa

Ratusz ogłosił przetarg wykonawcę maty igielitowej, która poprawi komfort jazdy na stoku na Szczęśliwicach. Na modernizację stoku przeznaczono 16 milionów złotych.

Jak podaje ratusz, obecna mata zostanie wymieniona na nową - zarówno na samym stoku, jak i na trasach wyciągów narciarskich. Zmieni się również drewniana konstrukcja tarasu widokowego w górnej części stoku oraz stacja górnej kolei krzesełkowej.

Ratusz ogłosił już przetarg. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do piątku, 4 sierpnia.

"Oferty muszą uwzględnić zagospodarowanie ok. 8500 kw. powierzchni pokrytej matą i całoroczne użytkowanie stoku. Podstawowym kryterium oceny ofert jest cena, która w 60 proc. będzie stanowić o wyborze wykonawcy. 20 proc. można uzyskać za parametry maty zjazdowej, 15 proc. za okres gwarancji, natomiast pozostałe 5 proc. za skrócenie czasu realizacji zamówienia" - podaje miasto.Prace mają ruszyć w kwietniu przyszłego roku i potrwać sześć miesięcy.

Ogłoszony przetarg jest częścią dużego projektu ratusza, który zakłada modernizację siedmiu ośrodków sportu. W sumie ich remonty pochłoną ponad 100 milionów złotych.

Kilka lat temu narciarze narzekali na warunki w Szczęśliwicach:

Kłopoty ze śmieciami w Warszawie
TVN 24

kz/b