Będzie nowa baza dla LPR. Za 6 mln zł

Najnowsze

Samroząd Województwa MazowieckiegoBędzie nowa baza LPR

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy 6 mln zł na budowę bazy dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ma powstać do końca 2017 roku w Sokołowie Podlaskim.

Inwestycja będzie dwuetapowa. Najpierw do końca września tego roku powstanie baza tymczasowa. Te koszty pokryje SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Nowy hangar

"W ramach tego etapu zostaną już też wybudowane niektóre elementy bazy docelowej: strefa końcowego podejścia i startów śmigłowca (FATO) i ogrodzenie. Te elementy, jak również opracowanie dokumentacji projektowej i rejestracyjnej bazy zostaną sfinansowane przez samorząd województwa mazowieckiego" – informuje urząd mazowiecki. Budowa bazy docelowej ma zakończyć się w przyszłym roku. Wybudowany będzie m.in. hangar, zaplecze operacyjno-socjalne, stacja paliw czy płyta przedhangarowa z dwoma miejscami postojowymi. Zakupione zostanie także wyposażenie medyczne i warsztatowe. Środki na ten cel pochodzić będą z budżetu województwa. Baza będzie działać w godzinach 7.00-20.00. W skład zespołu ratownictwa medycznego wejdą: pilot, lekarz i ratownik medyczny.

Mazowsze w zasięgu

W sumie na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczy 6 mln zł (blisko 2,3 mln zł w 2016 r. i ponad 3,7 mln zł w 2017 r.). Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dr n. med. Robert Gałązkowski. – Dzięki budowie bazy w Sokołowie Podlaskim praktycznie całe Mazowsze znajdzie się w zasięgu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będzie to już trzecia baza na terenie naszego regionu. Pozostałe dwie działają już w Płocku i Warszawie – podkreślił marszałek Adam Struzik. ran/sk

Źródło zdjęcia głównego: Samroząd Województwa Mazowieckiego