Będzie defilada wojskowa 15 sierpnia? Urzędnicy zapowiadają próbę generalną

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plWielka parada w 2014 roku

Czy tak jak w ubiegłym roku w dniu Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia w stolicy odbędzie się wielka defilada? Tak wynika z komunikatu umieszczonego na stronie śródmiejskiego ratusza. Urzędnicy informują w nim o ... próbie generalnej przed Centralną Paradą Wojskową.

"Prezydent m.st. Warszawy wyraził zgodę na przeprowadzenie próby generalnej centralnej parady wojskowej z okazji Święta Wojska Polskiego w nocy z 11 na 12 sierpnia 2015 roku" - informuje urząd dzielnicy Śródmieście. Próba ma się odbyć w nocy z wtorku na środę. Żołnierze będą ćwiczyć w Alejach Ujazdowskich.

Przejazd pojazdów wojskowych oznacza zakłócenia ciszy nocnej dla mieszkańców Śródmieścia na trasie: Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, ul. Książęca, ul. Ludna, ul. Solec, ul. Czerniakowska.

Skończą przed 5 rano

Zgodnie z zezwoleniami, których udzieliła prezydent, próba generalna musi skończyć się o "nieprzekraczalnej godzinie 5:00". "Dotyczy to wykonania prac organizacyjnych, przygotowawczych i porządkowych związanych z przeprowadzeniem próby generalnej bez wykorzystania sprzętu mechanicznego mogącego powodować hałas po tej godzinie" - czytamy w komunikacie.

Przygotowania do defilady
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl/TVN24
Defilada w Al. Ujazdowskich
TVN24
Defilada w Al. Ujazdowskich
TVN24