Będzie czyściej na Krakowskim

Warszawa

| ESA, dlr.defot. TVN Warszawa

Idzie wiosna, czas przygotować się na wielkie pucowanie w mieście. Zarząd Oczyszczania Miasta ogłosił właśnie przetarg na mycie m.in. Traktu Królewskiego i przejść podziemnych.

Firmy, które chcą podjąć się tego zadania mogą zgłaszać się do końca lutego. Ale czeka ich sporo pracy. Na Trakcie Królewskim, oprócz standardowego czyszczenia powierzchni kamiennych, trzeba również zająć się usunięciem stearyny, która pojawiła się po świeczkach upamiętniających katastrofę smoleńską.

Gorąca woda pod ciśnieniemDo wymycia są też powierzchnie betonowe w wieżycach Mostu Poniatowskiego, przejścia podziemne, ale także nieco drobniejsze rzeczy. Np. kosze betonowe i wykonane z piaskowca pojemniki, pachołki oraz ławy znajdujące się na Krakowskim Przedmieściu.

ZOM określił też parametry sprzętu do czyszczenia. To tzw. myjki, które czyszczą powierzchnie przy pomocy gorącej wody pod ciśnieniem. Jak zastrzegli urzędnicy, muszą być wypasożane w końcówki tworzące wachlarzowy i wirujący strumień wody. Pucowanie zacznie się, gdy pozwoli na to pogoda - skończyć ma się najpóźniej 30 listopada.

ran