Będzie ciepło, ale burzowo

Warszawa

| Fakty TVNfot. sxc.hu

Najbliższy weekend w Warszawie najlepiej spędzić na brzegu rzeki. W sobotę startuje Święto Wisły. Pogoda będzie sprzyjać amatorom sportów wodnych i nadwiślańskim odkrywcom.

- W sobotę z północnego-zachodu przywędruje do nas chłodny front atmosferyczny, ale nie powinien popsuć nadwiślańskiej imprezy – mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo. W sobotę słupki rtęci zanotują 26 st., a w niedzielę podskoczą do 28 st.

Czasem słońce, czasem deszcz

Wisłę najlepiej odwiedzić w godzinach porannych. W sobotę po południu może pokropić deszcz. – Należy się go spodziewać około godziny 14.00 – dodaje Raczyński.

W niedzielę może zagrzmieć, ale prawdopodobnie dopiero wieczorem. Nad rzeką będzie więc można bez przeszkód oglądać pokazy łodzi, katamaranów i poduszkowców, które zaplanowane są na godzinę 15.00.

Uważać powinni surferzy, którzy planują pływać po Wiśle. – Jeśli nad Warszawę zawita cumulonimbus, prędkość wiatru wzrośnie i może osiągnąć nawet 90 km/h – ostrzega synoptyk.

Zimna Wisła

Temperatura wody nie rozpieści nurków i narciarzy wodnych. Wisła ma niecałe 8 st. Ale chłodna woda na pewno będzie dobrze... smakować. Podczas Święta będzie można spróbować przefiltrowanej wody z rzeki.

Warunki biometeo z powodu frontu atmosferycznego nie będą korzystne, ale z pewnością nie będziemy mieli szansy ich odczuć. Organizatorzy Święta Wisły przygotowali bowiem liczne atrakcje, które z pewnością poprawią samopoczucie mieszkańcom stolicy.

mm/ms/ec