Będzie 26 nowych przystanków. Osiem z nich na Odolanach

Warszawa

tvnwarszawa.plAutobusy zatrzymają się w nowych miejscach

26 nowych przystanków, w tym osiem na samej Woli i pętla autobusowa w Starej Miłośnie. ZTM wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i skraca drogę pasażerów do komunikacji miejskiej.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, inwestycje są efektem konsultacji społecznych, próśb pasażerów oraz analiz prowadzonych przez samą spółkę miejską.

- Najwięcej przystanków – osiem – powstanie na ulicy Jana Kazimierza na Woli. Jest to efekt konsultacji społecznych, które dotyczyły komunikacji w rejonie intensywnie rozbudowujących się Odolan – podaje ZTM.

Z kolei w Wesołej mieszkańcy domagali się przystanku na ulicy Piłsudskiego, gdzie autobusy zatrzymają się przy skrzyżowaniu z Mazowiecką. Kolejne dwa przystanki, przy ulicy Conrada, mają ułatwić dojazd do szkoły i kościoła. Natomiast pętla autobusowa powstanie przy ulicy Granicznej w Starej Miłośnie.

Nowe przystanki pojawią się także na Woli przy ulicy Smoczej i przy Podleśnej na Bielanach. - Dzięki czemu jadące tu linie będą mogły obsłużyć oba kierunki – zapewnia ZTM.

W sumie w ramach przetargu opracowana zostanie dokumentacja projektowa dla 26 przystanków . Termin składania ofert upływa 2 listopada. Nowe przystanki mają powstawać w przyszłym roku.

Zobacz materiał o przystanku, na którym nie zatrzymuje się żaden autobus:

Przystanek Centrum Alzheimera
Mateusz Szmelter

skw/mś