Będą zmiany na Karcie Warszawiaka. Zapis elektroniczny zamiast hologramu

TVN Warszawa

ZTMOd października na Karcie Warszawiaka nie będzie hologramu

Hologramy znikną z Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka. W październiku ma je zastąpić zapis elektroniczny - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. I dodaje, że zasady obowiązywania zniżek będą niezmienne.

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy, do 30 września, ważne będą hologramy naklejane na Kartę Warszawiaka i Kartę Młodego Warszawiaka. Jak zapewnia ratusz, nie oznacza to jednak, że od października uprawnienie do zniżek mieszkańcy stolicy będą zmuszeni do kupowania biletów bez ulgi.

"Program będzie nadal obowiązywał"

- Program będzie nadal obowiązywał. Hologramy zostaną zastąpione zapisem elektronicznym – informuje Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. – Od samego początku funkcjonowania Karty Warszawiaka podkreślaliśmy, że hologramy są tylko rozwiązaniem tymczasowym – dodaje.

W jaki sposób zapis będzie wgrywany na karty i czy konieczne będzie jego uaktualnianie? Na te pytania ZTM na razie nie odpowiada. – Trwają prace nad programem. Więcej szczegółów będziemy mogli podać za kilka tygodni – precyzuje Krajnow.

Prawdopodobnie mieszkańców nie ominie jednak wizyta w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM, gdzie będzie możliwe wgranie elektronicznego zapisu na dotychczasowe karty.

Ponad pół miliona hologramów

Karta Warszawiaka i Młodego Warszawiaka działa od grudnia 2013 roku. Uprawnia do zniżki przy zakupie biletów komunikacji miejskiej. Pozwala też korzystać z innych promocji, np.: przy zakupie wejściówek do instytucji kultury. Do tej pory wydano ponad pół miliona hologramów.

Tylko przez pierwszych dziewięć miesięcy 2015 r. pasażerowie komunikacji miejskiej kupili ponad 63,3 mln biletów wszystkich rodzajów:

"Więcej sprzedanych biletów, więcej zysków do budżetu"
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

jk//ec