Będą wzmacniać wiadukt Zamkną jezdnię na miesiąc

Warszawa

fot. targeo.pl

Od wtorku kierowców czekają kolejne utrudnienia we Włochach. Tym razem zwężona zostanie jezdnia w ciągu ulic Cegielniana-Sympatyczna. Na odcinku od ul. Przesmyk do Plastycznej ruch odbywać się będzie tylko w stronę ul. Globusowej. Wszystko z powodu modernizacji wiaduktu kolejowego. Informacje dostaliśmy od internauty Łukasza.

- Od jutra zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem w ciągu ulic Cegielniana- Sympatyczna. Brak informacji o objazdach - napisał Łukasz.

- Faktycznie będą prowadzone tam prace wiaduktu, polegające na wzmocnieniu konstrukcji nośnej czyli płyty głównej- potwierdza Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK. - W ramach bezpieczeństwa ruch w tym miejscu musi być ograniczony- dodaje.

W związku z tymi pracami na miesiąc wporowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.

Dwa etapy

Prace podzielone zostały na dwa etapy. Do 25 sierpnia zamknięta będzie jezdnia zachodnia, czyli ta prowadząca do ul. Przesmyk. Następnie prace przeniosą się na drugą jezdnię (wschodnią). W obu przypadkach obowiązywać będzie ruch tylko w stronę ul. Globusowej.

Kierowcy jadący w przeciwnym kierunku będą musieli skorzystać z przejazdu pod torami kolejowymi w ciągu ulic Globusowa – Bolesława Chrobrego.

Utrudnienia potrwają do 9 września.

su/ec