Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Będą szukać ścieżki rowerowej na nowym moście

Warszawa

Zielone Mazowsze zaprasza rowerzystów na nowo otwarty most, by wspólnie poszukać ścieżki rowerowej. - Weźcie sprzęt do szukania: lupy, lornetki, świece, latarki, detektory – apelują na swojej stronie organizatorzy akcji.

- W razie, gdybyśmy drogi rowerowej nie znaleźli, o 19:00 występuje Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Będzie można wyrazić swoje zadowolenie z niespełnienia obietnic wyborczych budowania 25 km dróg rowerowych rocznie. Spotykamy się o godzinie 18:00 po stronie białołęckiej i rozpoczynamy poszukiwania – zachęca ZM.

Rowerzyści chcą w ten sposób zwrócić uwagę na fakt, że ścieżka rowerowa znajduje się na części tramwajowej, której budowa wciąż trwa.

W niedzielę powtórka

Rowerzyści mają się także pojawić na moście w niedzielę o godz. 11.50, by przejechać mostem przed pierwszymi samochodami. - To już tradycja. W ten sposób otwieraliśmy m.in. rondo Zesłańców Syberyjskich, tunele Wisłostrady, Marszałkowską oraz tymczasowe estakady Toruńskiej – przypominają organizatorzy.

par