Będą szukać piłkarskich talentów

Warszawa

| sydney Rae/Unsplashfot. materiały prasowe

W najbliższy poniedziałek, 11 kwietnia rusza kolejna edycja piłkarskiego turnieju "Gramy o złotą piłkę". - Występ w nim to dla dzieci inspiracja do dalszej pracy i rozwoju - zachęca Jakub Wawrzyniak, piłkarz Legii Warszawa.

To będzie 51. edycja turnieju. Zgłosiło się kilkanaście drużyn, w tym dwie spoza Warszawy. - Kolejny raz stwarzamy szansę młodym na zaprezentowanie swoich piłkarskich umiejętności. Być może będzie to początek ich wielkiej kariery piłkarskiej - zachęca Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W turnieju przed laty grali m.in.: Dariusz Dziekanowski, Stanisław Terlecki, Michał i Marcin Żewłakow czy Tomasz Jarzębowski.

To, jak ważny jest udział w takim turnieju podkreśla Jakub Wawrzyniak, piłkarz Legii Warszawa. Początki jego gry w piłkę nie były łatwe. - Pochodzę z małej miejscowości i szansę zagrania na prawdziwym stadionie dostałem, mając dopiero 15 lat - wspomina.

Finał na stadionie Legii Warszawa

W turnieju zagrać mogą dziewczęta i chłopcy w wieku 10 – 16 lat w trzech grupach wiekowych: roczniki 1995 – 1997 (14 – 16 lat), roczniki 1998 – 1999 (12 – 13 lat), roczniki 2000 – 2001 (10 – 11 lat).

Drużyny można zgłaszać do poniedziałku (11 kwietnia). Wszelkie informacje dotyczące sposobu zgłoszenia zespołów znajdują się na stronie organizatora - Warszawskiego Ośrodka sportu i Rekreacji.

Pierwsze mecze eliminacyjne zostaną rozegrane 11 kwietnia. Zmagania młodych piłkarzy będzie można oglądać w pięciu częściach miasta: na Bielanach przy ul. Duracza, na ternie AWF, na Targówku przy ul. Wyszogrodzkiej, na Ochocie przy ul. Wawelskiej oraz na stadionie Legii Warszawa.

Przy ul. Łazienkowskiej, 30 maja zostanie rozegrany mecz finałowy.

bf/roody