Będą remontować za "mniejsze pieniądze"

Najnowsze

Marcin Gula / tvnwarszawa.plMówi Grażyna Lendzion, dyrektor ZDM

Tegoroczne plany remontowo-budowlane Zarządu Dróg Miejskich nie są imponujące. - Co prawda może za mniejsze pieniądze, ale nie zaprzestajemy robót sztandarowych– zapewnia Grażyna Lendzion, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Szefowa ZDM zaprezentowała wykaz robót drogowców podczas konferencji prasowej. Dyrektor poinformowała m.in. na jakich ulicach będzie w tym roku wymieniona nawierzchnia.

- Taką ulicą będzie Spacerowa. W tym roku chcielibyśmy zrobić też ulicę Indiry Gandhi, od Pileckiego do Rosoła. I nie ukrywam, że po zimie, stan ulicy Pileckiego od Gandhi do Płaskowickiej jest w takim stanie, że należy również wymienić jej nawierzchnię - mówi dyrektor Lendzion.

Drogowcy wejdą też na ulicę Cegielnianą, która od lata spadała z planów remontowych ZDM. - Mimo ograniczonych środków wejdziemy też na Modlińską. Teraz praktycznie powinniśmy zamykać oczy jadąc tą ulicą. Jest mocno zdegradowana przez roboty, które były prowadzone przez MPWiK i związane z budową mostu Skłodowskiej-Curie - informuje Lendzion.

Nawierzchnia będzie wymieniana na odcinku od Mostu nad Kanałem Żerańskim do trasy mostu Skłodowskiej (jezdnia wschodnia).

Remonty chodników

3 mln zł pójdzie w tym roku na remont chodników. W ul. Żelaznej na odcinku ul. Chłodna – al. Solidarności (obie strony ulicy). Remont chodnika będzie wykonany na południowej stronie ul. Wolskiej (na odcinku ul. Płockiej i ul. Bema), a także północnej stronie ul. Leszno na odcinku od ul. Okopowej do Młynarskiej). Drogowcy obiecują, że generalny remont przejdzie też ścieżka rowerowa na ul. Ostrobramskiej, na odcinku od ul. Rodziewiczówny do ul. Fieldorfa.

Remontowany będzie także wiadukt nad torami WKD wzdłuż ul. Łopuszańskiej i drugi na ul. Świerszcza. Wymieniane będą też schody w przejściach podziemnych przy Wisłostradzie i pl. na Rozdrożu. W tym roku ZDM chce dokończy również remont ostatniej wieżycy na moście Poniatowskiego.

Chodniki na Woli do wymianyMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

Nowe ronda

Z kolei w Wilanowie rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Vogla i Sytej. Jak przekonują drogowcy, jest to niebezpieczne miejsce o dużym natężeniu ruchu, więc zmiana jest niezbędna.

Będą też kontynuowali prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Wólczyńska – Arkuszowa. "ZDM podpisał porozumienie z MPWiK na wykonanie nowej jezdni, chodników, elementów bezpieczeństwa ruchu po wybudowaniu kanalizacji na ul. Trakt Lubelski. We współpracy z firma Dalkia zostanie przeprowadzony remont mostu w ciągu ul. Gołkowskiej wraz z przebudową sieci cieplnej zlokalizowanej pod mostem. Po zakończeniu prac zostanie ułożona nowa nawierzchnia na jezdni i chodnikach" – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANYCH NA TEN ROK REMONTACH I INWESTYCJACH

Poprawiony plan remontów na 2013 rokZDM

ran//ec