Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Będą nowe ulice na Białołęce. Inwestycje za 30 milionów

Warszawa

tvnwarszawa.pl13 inwestycji drogowych na Białołęce

30 milionów dla Białołęki na nowe drogi, chodniki i przedłużenie istniejących ulic. Na sesji Rady Warszawy samorządowcy wpisali 13 inwestycji drogowych do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Kilkanaście z nich powstanie już w tym roku. Za dwa miliony dzielnica wybuduje przedłużenie ulicy Daniszewskiej, która „zepnie” ulicę Białołęcką i Annopol.

- To skróci drogę do linii tramwajowej na Annopolu. Ulicą Daniszewską zostanie poprowadzona komunikacja miejska. To poprawi połączenie z projektowaną przychodnią i szpitalem - czytamy na stronie urzędu dzielnicy Białołęka.

Budowa i przebudowa ulic i chodników

W budżecie znalazły się pieniądze na budowę nowych ulic. Sieczna połączy Głębocką z równoległą do niej, nową drogą projektowaną przy granicy z Markami, która zostanie wybudowana przez dewelopera. Dzielnica wybuduje też ulicę Geometryczną (1,55 mln zł) oraz przedłuży ulicę Hemara za blisko 6 mln zł. Nowa droga połączy ulicę Ostródzką z ulicą Białołęcką.

- Przebicie się do ulicy Białołęckiej umożliwi poprowadzenie ulicą Hemara komunikacji miejskiej - informują urzędnicy. -Droga zostanie przebudowana, a ulica Hemara z ulicą Ostródzką zostaną wyremontowane. To niezbędna inwestycja z uwagi na zaplanowaną w tym rejonie budowę szkoły - dodają.

Mieszkańcy mogą liczyć na przebudowę kilku ulic: Przyrzecze (1,55 mln zł), Ruskowy Bród (blisko 0,7 mln zł) i Gladioli (1,2 mln zł). Powstaną też nowe chodniki przy ulicach: Słonecznego Poranka (0,7 mln zł), Warzelniczej (blisko 0,5 mln zł) i Złotokwiatu (wraz z oświetleniem za kwotę 0,5 mln zł).

W 2017 roku kolejne realizacje

Kolejne inwestycje dzielnica zrealizuje w 2017 roku. Rozpocznie się przebudowa drogi wokół projektowanej szkoły na Kępie Tarchomińskiej - od ul. Gladioli do ul. Aluzyjnej (wraz z odcinkiem ul. Aluzyjnej ) za 2,68 mln zł. W budżecie znalazły się również pieniądze na budowę nowej ulicy od Berensona do Ostródzkiej. Na skrzyżowaniu z Ostródzką powstanie sygnalizacja świetlna.

NA CZWARTKOWEJ SESJI RADY WARSZAWY SAMORZĄDOWCY PRZYZNALI ŁĄCZNIE 400 MILIONÓW ZŁOTYCH NA INWESTYCJĘ:

Wiceprezydent o zmianach w budżecie
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kz/r