Będą nowe autobusy. Są też wymagania dla kierowców

Warszawa

tvnwarszawa.plKierowca autobusu został pobity

50 fabrycznie nowych 12-metrowych autobusów będzie wozić warszawiaków od grudnia. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał w tej sprawie umowę z firmą Arriva.

- Wszystkie autobusy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, biletomaty, system głosowego zapowiadania przystanków, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę o warszawskim wzorze (z architektonicznymi symbolami miasta), łączność alarmową, systemy lokalizacyjne oraz systemy liczenia pasażerów – informuje Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Nagrody za punktualność

W umowie zostały określone również wymagania dotyczące kierowców - wszyscy będą musieli wykazać się znajomością języka polskiego, układu komunikacyjnego oraz topografii Warszawy i okolic, a także przepisów porządkowych i taryfowych.Jak podaje ZTM, przewoźnik został zobowiązany do zatrudniania pracowników – w czasie obowiązywania umowy z ZTM – na podstawie umowy o pracę na pełen etat. Przewidziane zostały również nagrody – w stawce za "wozokilometr" – za ponadprzeciętną punktualność, niezawodność oraz brak innych uchybień. Umowa zacznie obowiązywać od 1 grudnia tego roku do końca listopada roku 2024.

CZYTAJ TEŻ O KONTROLACH AUTOBUSÓW:

ran/mś

Konferencja ministra infrastruktury i budownictwa
TVN24/Mateusz Szmelter