Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Będą dwie nowe "zebry" na Emilii Plater

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plUl. Emilii Plater zyska nowe przejścia

Warszawski ratusz planuje wyznaczyć dwa nowe przejścia naziemne przez ulicę Emilii Plater, wzdłuż Al. Jerozolimskich. Inwestycja ma kosztować 2 mln złotych i być gotowa w przyszłym roku. W tym tygodniu radni zdecydują, czy przeznaczyć pieniądze na ten cel.

W czwartek radni głosować będą nad przesunięciem środków na przebudowę skrzyżowania Al. Jerozolimskich i Emilii Plater. Co kryje się za tą inwestycją? Jak poinformował Tomasz Kunert z biura prasowego urzędu miasta, chodzi o budowę dwóch przejść naziemnych przy Emilii Plater. - Mają one zostać wyznaczone wzdłuż Al. Jerozolimskich. Jedno na jezdni po stronie zachodniej, drugie na jezdni bliżej Dworca Centralnego - przekazał.

- Będziemy także synchronizować sygnalizację świetlną, aby przejścia były bezpieczne dla pieszych i nie utrudniały ruchu samochodów. Szczegółowy plan organizacji ruchu będzie znany dopiero po zaprezentowaniu projektu - zaznacza nasz rozmówca.

To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, którzy o przejścia naziemne w tym miejscu walczyli już od kilku lat. > CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Rozczarowani mogą być za to rowerzyści - jak przekazał Kunert, projekt nie będzie uwzględniał budowy przejazdów rowerowych.

Wykonanie w przyszłym roku

Na wykonanie projektu przejść i ich realizację miasto chce przeznaczyć 2 mln złotych. - To środki z budżetu miasta, które zostaną przekazane Zarządowi Dróg Miejskich - precyzuje Kunert. Ratusz chce, aby realizacja inwestycja rozpoczęła się w przyszłym roku. - Do końca 2016 roku chcemy również oddać przejścia do użytku dla mieszkańców - zapowiada nasz rozmówca.A co z przejściami przy rondzie Czterdziestolatka, o które także apelowali mieszkańcy i miejscy aktywiści? Urzędnicy zapewniają, że maja je w planach. - Chcemy przebudować także to rondo, ale zmiana organizacji ruchu jest tu dużo bardziej skomplikowana i wymaga oddzielnego projektu - zaznacza Kunert.Konkretnych dat na razie brak.

Tak w maju warszawiacy walczyli o "zebry" przy Dworcu Centralnym:

Happening przy Dworcu Centralnym
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

jk