Będą dwa nowe bazarki

Warszawa

| Fakty TVNfot

Dwa nowe bazarki jednodniowe pojawią się w Śródmieściu najpóźniej w wakacje. Ich lokalizacje pomogli wskazać internauci tvnwarszawa.pl.

W szranki stanęły cztery lokalizacje, do wyboru najlepszej namawialiśmy na łamach portalu w pierwszych dniach marca.

Mieszkańcy decydują- Głosy mieszkańców zbieraliśmy przez stronę internetową urzędu dzielnicy, a także media. Braliśmy pod uwagę m.in. uwagi i wyniki sondy na tvnwarszawa.pl - wyjaśnia Urszula Majewska, rzecznik dzielnicy Śródmieścia.Tym oto sposobem wyeliminowane zostały dwa miejsca, a w pozostałych dwóch pojawią się bazarki, gdzie warszawiacy będą mogli kupować świeże warzywa i owoce.

Odpadło podwórko przy ul. Andersa 27a. W sondzie na tvnwarszawa.pl cieszyło się wprawdzie poparciem, ale pomysł negatywnie oceniła większość mieszkańców okolicy. Swoje zdanie wyrazili podczas konsultacji społecznych, dotyczących pobliskiego boiska i jego otoczenia.

Bazarek jednodniowy nie znajdzie się też na skwerze Iringha. - Mieszkańcy byli nastawieni negatywnie do tego pomysłu, m.in. dlatego, że jest tam za mało miejsca - wyjaśnia Majewska. Pomysł nie przypadł też do gustu internautom naszego portalu, czemu wyraz dali w komentarzach.

Na Długiej i Garbarskiej

Zdecydowane "tak" warszawiacy powiedzieli za to dla lokalizacji bazarku przy placu Bankowym, u zbiegu ul. Długiej i Bohaterów Getta. Trwają właśnie ustalenia, w jaki sposób ma być tam prowadzony handel, żeby nie naruszać historycznego charakteru lokalizacji.Drugie targowisko powstanie przy rynku mariensztackim na ul. Garbarskiej. Mieszkańcy tego osiedla szczególnie liczą na dostęp do świeżych warzyw i owoców.

Oba bazarki mają wystartować najpóźniej za trzy miesiące - tyle czasu potrzeba na ich organizację. Jak mówią urzędnicy, mają działać podobnie jak targowisko przy stacji PKP Powiśle.

LOKALIZACJE WYBRANYCH BAZARKÓW:

ran/mz