Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Będą blokować Żwirki i Wigury. Na lotnisko najlepiej koleją

Warszawa

TVN24Utrudnienia podczas szczytu NATO

Czasowe zablokowanie ul. Żwirki i Wigury może utrudnić dojazd do lotniska podczas szczytu NATO pomiędzy 8 a 9 lipca. Każdy, kto chce bez utrudnień dotrzeć na terminal powinien wybrać kolej.

Na Lotnisko Chopina dojeżdżają zarówno pociągi KM, jak i SKM. Do Lotniska Chopina dojeżdżają dwie linie SKM: S3 z Wieliszewa, zatrzymująca się również na Dworcu Centralnym i S2 z Sulejówka. Można tam również dojechać pociągami Kolei Mazowieckich z Modlina.

Autobusy jadące ulicą Żwirki i Wigury w kierunku lotniska, w przypadku zamknięcia tej ulicy będą jeździły objazdami. Linie 175 i 188 pojadą trasą: Grójecka – al. Krakowska – Hynka – Sasanki – S79 – łącznik do ul. Bennetta – Bennetta.

Jednocześnie ZTM postanowił o zmianie częstotliwości kursowania linii 311, którą ze stacji metra Wilanowska można dojechać na lotnisko. Trasa tej linii nie przebiega przez obszary, w których planowane są zmiany w ruchu. Autobusy 311 w piątek i sobotę będą kursować od 5.30 do 21.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach w związku ze szczytem NATO.

md/b