"Będą atrakcje dla kibiców". Wróci strefa?

Najnowsze

UMWróci strefa kibica?

Władze miasta nie kryją zadowolenia po wyborze Stadionu Narodowego na miejsce finału Ligi Europy w 2015 r. Zapewniają też, że za dwa lata nie zabraknie atrakcji dla kibiców w stolicy.

- To świetna wiadomość, widać, że Warszawa została doceniona m.in. po Euro 2012. Podczas finału Ligi Europy będzie już skończona II linia metra, więc kibice będą mogli dostać się wysiadając na stacji Stadion Narodowy - mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Metrem na stadion I zapewnia, że atrakcji dla kibiców nie zabraknie, ale planowanie szczegółów jeszcze przed urzędnikami. - Na pewno będziemy organizować atrakcje dla kibiców, którzy nie będą na stadionie. Ale nie tylko w dniu meczu, możliwe również, że w dniach poprzedzających finał - precyzuje Milczarczyk. Warszawa chce zapoznać się też z doświadczeniami miast, które dotychczas gościły finalistów Ligi Europy, np. Amsterdamu. Czy w stolicy będzie znowu strefa kibica? - Mamy doświadczenie po organizacji mistrzostw Europy. W pierwszej kolejności będziemy chcieli skorzystać z tych, które mieliśmy przy organizacji między innymi właśnie strefy kibica - zaznacza rzecznik.

W czwartek Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polsce prawo organizacji finału Ligi Europy w 2015 roku. Swoją decyzję ogłosił w Londynie . Czytaj więcej na ten temat.

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: UM