Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Bazarek przy Bankowym rusza w sobotę

Najnowsze

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Śródmieście wzbogaci się o dwa bazarki ze świeżymi warzywami i owocami. W sobotę inauguracja targowisk jednodniowych przy placu Bankowym i obok mariensztackiego rynku.

Lokalizacje wybrały władze Śródmieścia, ale po konsultacjach z mieszkańcami. Urzędnikom podpowiadali m.in. internauci tvnwarszawa.pl.

W każdą sobotę Z czterech lokalizacji wybrano dwie: przy ul. Długiej, obok placu Bankowego i na ul. Garbarskiej, tuż przy rynku na Mariensztacie. Bazarki będą działać co sobotę – wystartują 10 września. "Na targowisku mogą być sprzedawane artykuły rolno-spożywcze w tym warzywa, owoce, artykuły przemysłowe i choinki. Bazarki będą działać od 1 stycznia do 31 grudnia w każdą sobotę od godziny 7:30 do godziny 14:30, z wyjątkiem dni świątecznych" - informuje Urszula Majewska, rzecznik Śródmieścia.

2 metry kwadratowe Swoje produkty oferować mogą handlarze czy rolnicy. Stoisko ma mieć 2 mkw. Opłata Targowa to 8 zł.

Od marca 2010 r. na terenie dzielnicy działa już bazarek jednodniowy przy al. 3 Maja. Swoje targowiska mają też Praga Północ, Wesoła, Wola, Białołęka, Rembertów i Ursynów.

ZOBACZ WYKAZ TARGOWISK NA STRONIE MIASTA

Mapy dostarcza Targeo.pl

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/mz