Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Bazarek przy Bankowym rusza w sobotę

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Śródmieście wzbogaci się o dwa bazarki ze świeżymi warzywami i owocami. W sobotę inauguracja targowisk jednodniowych przy placu Bankowym i obok mariensztackiego rynku.

Lokalizacje wybrały władze Śródmieścia, ale po konsultacjach z mieszkańcami. Urzędnikom podpowiadali m.in. internauci tvnwarszawa.pl.

W każdą sobotęZ czterech lokalizacji wybrano dwie: przy ul. Długiej, obok placu Bankowego i na ul. Garbarskiej, tuż przy rynku na Mariensztacie. Bazarki będą działać co sobotę – wystartują 10 września."Na targowisku mogą być sprzedawane artykuły rolno-spożywcze w tym warzywa, owoce, artykuły przemysłowe i choinki. Bazarki będą działać od 1 stycznia do 31 grudnia w każdą sobotę od godziny 7:30 do godziny 14:30, z wyjątkiem dni świątecznych" - informuje Urszula Majewska, rzecznik Śródmieścia.

2 metry kwadratoweSwoje produkty oferować mogą handlarze czy rolnicy. Stoisko ma mieć 2 mkw. Opłata Targowa to 8 zł.

Od marca 2010 r. na terenie dzielnicy działa już bazarek jednodniowy przy al. 3 Maja. Swoje targowiska mają też Praga Północ, Wesoła, Wola, Białołęka, Rembertów i Ursynów.

ZOBACZ WYKAZ TARGOWISK NA STRONIE MIASTA

ran/mz