Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Bazarek Na Dołku na razie zostaje. Zmienili harmonogram prac

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl"Bazarek na Dołku"

Bazarek na Dołku pozostanie w swojej lokalizacji do końca czerwca 2017 roku. Miał zostać przeniesiony na początku przyszłego roku w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Jednak wykonawca zmienił harmonogram prac.

O pozostawienie targowiska apelowali kupcy, a także przedstawiciele lokalnych inicjatyw społecznych z Ursynowa. Dzięki ich działaniom wykonawca prac, firma Astaldi, zmienił harmonogram prac.

- Przyjrzeliśmy się projektowi placu budowy na skrzyżowaniu alei KEN i ulicy Płaskowickiej. Okazało się, że można zmienić harmonogram tak, by ten bazarek funkcjonował jeszcze do końca czerwca 2017 roku – poinformował Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy POW.

Dodał przy tym, że zmiany nie wpłyną na termin zakończenia inwestycji.

Wrócą tu za cztery lata?

Bazarek Na Dołku to jedyny tego typu targowisko w okolicy. Od dawna wiadomo, że w obecnej lokalizacji nie może dłużej funkcjonować, ale urzędnikom i handlarzom nie udało wypracować kompromisu i znaleźć nowej. Ci drudzy, jak informowaliśmy w lipcu, chcieli placu w pobliżu aktualnej lokalizacji - wzdłuż al. KEN, dokładnie przed blokami przy ul. Polaka. Nie zgadzali się na to okoliczni mieszkańcy, którzy obawiali się hałasu i brudu.

Południowa Obwodnica Warszawy ma powstawać w latach 2017-2020. Po zakończeniu budowy tunelu trasy ekspresowej teren Ursynowa ma być przywrócony do stanu dzisiejszego. Jest więc szansa na powrót bazarku Na Dołku w miejsce, gdzie jest dziś, wzdłuż Płaskowickiej.

Zobacz jak wygląda "Bazarek na Dołku":

"Bazarek na Dołku"
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

md/b