Baza Ryanair w Modlinie. Nowe kierunki i więcej połączeń

Warszawa

Sam Slipknot / Wikipedia (CC BY SA)Od października Ryanair będzie miał w Polsce cztery bazy

Ryanair uruchomi w październiku na Lotnisku Modlin bazę samolotów. Linia lotnicza zapowiedziała też nowe połączenie do Madrytu oraz zwiększenie częstotliwości lotów krajowych.

Przewoźnik uruchomi z Modlina nowe połączenia do Madrytu - rejsy do stolicy Hiszpanii będą obsługiwane cztery razy w tygodniu. Zimą dalej realizowane będą także loty do Shannon, które wystartowały pod koniec marca 2014 roku.

Częściej do Gdańska i Wrocławia

Ryanair zwiększy również częstotliwość rejsów na trasach krajowych do Gdańska oraz Wrocławia. Od października z podwarszawskiego portu będzie można odlecieć tam w godzinach porannych i wrócić tego samego dnia wieczorem. Jak poinformowano, ceny biletów będą zaczynać się od 19 zł w jedną stronę.

- Taka decyzja to potwierdzenie potencjału portu oraz dowód na silną i stabilną współpracę z przewoźnikiem. To także oznacza możliwość powstania nowych miejsc pracy zarówno na lotnisku jak i w jego okolicach – skomentował Piotr Okienczyc, prezes podwarszawskiego lotniska.

Druga baza w Gdańsku

Druga baza operacyjna Ryanair zostanie uruchomiona w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24BIS.PL

Do tej pory Ryanair stacjonował swoje maszyny w dwóch bazach: w Krakowie i Wrocławiu. O bazę Ryanaira zabiega m.in. również Poznań. Pierwszą bazę w Polsce Ryanair założył we Wrocławiu w roku 2011.

Tam nie wejdziecie. Spacer po zapleczu lotniska:

Spacer po lotnisku Modlin
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

b//ec