Baumgartner zagra z WOŚP. Ruszyła licytacja

Warszawa

MotoOrkiestraWylicytować można m.in. przejazd ul. Karową u boku Felixa Baumgartnera

Pierwszą atrakcją WOŚP, wystawioną na aukcji, jest przejazd ul. Karową w czasie najbliższego Rajdu Barbórka u boku Felixa Baumgartnera.

Aukcja, w której wygrać można niezapomnianą przejażdżkę Subaru Impreza WRX STI z "człowiekiem, który spadł z kosmosu", zakończy się dziś o godzinie 15.40. Licytować, a tym samym wspomóc 21. Finał WOŚP, można tu.

To nie pierwszy raz Baumagrtnera w Rajdzie Barbórka. Wystartował już bowiem w 2005 roku, plasując się w końcowej klasyfikacji na 10. miejscu. W tegorocznym, jubileuszowym 50. rajdzie wystartuje na zaproszenie kierowcy rajdowego Tomasza Kuchara.

Baumgartner 14 października 2012 r. wykonał skok ze stratosfery, bijąc trzy rekordy – najwyższy lot załogowy balonem, najwyższy skok spadochronowy oraz największa prędkość swobodnego lotu (przekroczył prędkość dźwięku).

Oprócz bliskiego spotkania z Baumgartnerem wylicytować można również przejazdy z rajdowcami, m.in. z Pawłem Przybylskim, Filipem Nivette czy Lucą Rossetiim.

Zbierają nie tylko dla dzieci

Podczas 21. Finału, który odbędzie się 13 stycznia 2013 roku, Wielka Orkiestra będzie zbierać pieniądze "dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej dla seniorów".

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

dp//bgr/lata