Najnowsze

Baty, pychówki, a nawet katamaran. Rusza sezon

Najnowsze

Adrian Gryciuk / CC BY SA / wikipediaRozpoczęcie sezonu nad Wisłą

Baty, żaglówki, katamaran, ale też pychówki i kajaki – ratusz zaprasza w sobotę na oficjalne otwarcie sezonu letniego nad Wisłą.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11 i będzie odbywać się równolegle na dwóch brzegach Wisły - na plaży Rusałka obok zoo oraz na przeciwległym bulwarze Jana Karskiego.

W tym czasie warszawiacy będą mogli skorzystać z rejsów tradycyjnymi łodziami, żaglówkami, katamaranem, nauczyć się podstaw pływania pychówką oraz poszukać mocniejszych wrażeń podczas zabawy na skimboardzie. Będą też atrakcja lądowe: rowery, kajaki, nartorolki, badminton czy frisbee.

"Zachętą do sprawdzenia swoich sił w tak różnych dyscyplinach będzie tzw. wielobój wiślany. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nim udział będą mogli zbierać punkty i wymienić je na nagrody – wiślane upominki" - informuje ratusz.

Na koniec koncert

Atrakcji nie zabraknie dla najmłodszych. Dla nich przygotowano warsztaty plastyczne oraz edukacyjne. Wydarzenie o godz. 20.30 zwieńczy koncert żeńskiego pop-rockowego zespołu smyczkowego Red Heels na dachu nowej Barki Warszawskiej (bulwar Jana Karskiego). Między brzegami uczestników przewozić będą promy oraz łodzie. Niektóre atrakcje na wodzie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Ratusz przypomina, że na Wiśle spotkamy też dobrze znane promy, pływające pod banderą Warszawskich Linii Turystycznych. W tym roku są one większe i zadaszone.

Do 16 września bezpłatnie łączą brzegi pływając na czterech trasach:

- Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów)

- Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka (21 osób + 21 rowerów)

- Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)

- Nowodwory – Łomianki (21 osób + 21 rowerów)

Kursy do Serocka

Powróciły również rejsy do Serocka. Statek w maju i czerwcu pływa w soboty, niedziele i święta (dodatkowo również 4 maja oraz 1 czerwca) w lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w soboty i niedziele.

Z uwagi na niski stan wody nie startują jednak z bulwaru Jana Karskiego - jak planowano - ale z Żerania. Między nabrzeżem na wysokości Starówki a Kanałem Żerańskim kursować będzie autobus. Dopiero stamtąd statek popłynie na Zalew Zegrzyński. To wycieczka całodniowa - trzeba na nią zarezerwować czas od 9 do 18.

Pisaliśmy też o legalnym piciu alkoholu nad Wisłą:

[object Object]
Tak w marcu wyglądała plażaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/mś

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Gryciuk / CC BY SA / wikipedia

Pozostałe wiadomości