Batorego, Chrościckiego i Gilarska z nowymi ścieżkami rowerowymi

Warszawa

ZDMTak obecnie wygląda ulica Chrościckiego

Do końca grudnia w Warszawie przybędzie ścieżek rowerowych na trzech ulicach, w trzech dzielnicach. Ulice Batorego, Chrościckiego i Gilarską czekają zmiany. Inwestycje, na które ZDM ogłosił przetarg, zrealizowane zostaną w ramach budżetu obywatelskiego.

Na ulicy Batorego nowa ścieżka rowerowa powstanie na odcinku od ulicy Wiśniowej do al. Niepodległości, gdzie połączy się z istniejącą drogą dla jednośladów. Na całym odcinku przebiegać będzie po północnej stronie jezdni.

Oprócz drogi dla rowerów, powstanie nowy chodnik, a na jezdni wydzielone zostaną zatoki do parkowania prostopadłego. W miejscu dotychczasowych zatok pojawi zieleń. Na odcinku około 300 metrów przybędzie pięć nowych drzew i ponad 2,5 tys. krzewów. Jak przekonuje ZDM, nie spowoduje to zmniejszenia liczby miejsc do parkowania.

Inwestycja jest częścią projektu „Stary Mokotów – chodniki wolne od rowerów” realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego.

Dołożyła rada miasta

W ramach budżetu obywatelskiego powstanie również ścieżka w dzielnicy Włochy. Na ulicy Chrościckiego droga rowerowa powstanie wzdłuż długiego pasa zieleni, na odcinku od ulicy 4 czerwca 1989 do ulicy Łuki Wielkie .

Oprócz Mokotowa i Włoch, ścieżki rowerowe zyska także Targówek. Należąca do tej dzielnicy ulica Gilarska zostanie połączona z ciągiem rowerowym i spacerowym wzdłuż Kanału Drewnowskiego. Na planowanym przejeździe rowerowym oraz istniejącym przejściu dla pieszych, projekt zakłada montaż progów wyspowych z obu stron.

Zobacz też : "Z Marszałkowskiej "wykroją" ścieżki rowerowe i miejsca parkingowe"

Drogowcy wyznaczą na Marszałkowskiej ścieżki rowerowe
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

md/gp