Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Basen w PKiN od nowa. Zobacz, jak się zmienił

Najnowsze


- Powoli kończy się modernizacja basenu Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki. Niebawem rozpoczną się pierwsze odbiory - zapowiedziała na swoim profilu w popularnym serwisie społecznościowym prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Daty otwarcia pływalni na razie nie ma, ale już wiadomo, że korzystać z niej będą mogli tylko uczniowie i posiadacze kilkumiesięcznych karnetów.

Białe kafelki z czerwonymi i żółtymi motywami - taki będzie wystrój basenu w zabytkowych wnętrzach PKiN.

- Obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, warunków higieniczno- sanitarnych oraz ochrony przeciwpożarowej - przekazała prezydent Warszawy na Facebooku.

Na zdjęciach, które zrobił fotograf urzędu miasta widać wyremontowany basen, nowe natryski i toalety. Nowe będą systemy wentylacji i te filtrujące wodę.

Pałac Kultury i Nauki od 2007r. wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego prace modernizacyjne były prowadzone pod nadzorem konserwatorskim.

Tylko dla uczniów i posiadaczy karnetów

Jak informuje ratusz, zajęcia dla uczniów będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 14.30 – 20.30, w soboty godz. 8.00-16.00. Nabór uczestników stałych zajęć na rok szkolny 2015/16 rozpocznie się po 8 czerwca br.

Na pozostałe godziny będą obowiązywały karnety np. trzy- i sześciomiesięczne. W godzinach porannych przewidziano pływanie szkół i uczelni. Nie będzie możliwe wykupienie jednorazowych wejść.

Remont basenu zapowiadaliśmy w 2013 roku. Wówczas urzędnicy planowali, że skończy się ona w listopadzie 2014 r.

Koszt modernizacji to 12 mln zł. Przedsięwzięcie jest w całości finansowane z budżetu miasta.

Do remontu poszła też Sala Kongresowa:

Zwiedzanie Sali KongresowejArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

//lulu

Źródło zdjęcia głównego: R.Motyl / UM Warszawa