Bariery antyterrorystyczne staną przy fontannach

Będą zabezpieczenia przy fontannach
Będą zabezpieczenia przy fontannach
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plBędą zabezpieczenia przy fontannach

Zapory antyterrorystyczne otoczą Multimedialny Park Fontann. Zabezpieczenia mają pojawić się jeszcze w tym roku. Koszt: blisko milion złotych.

Multimedialne fontanny na podzamczu rok w rok przyciągają tysiące widzów. Urzędnicy postanowili zadbać o bezpieczeństwo widzów również pod kątem antyterrorystycznym.

Spotkanie z ekspertami

W planach przetargowych na ten rok Zarząd Terenów Publicznych ma wpisane na 950 tysięcy złotych na zabezpieczenia antyterrorystyczne na skwerze 1. Dywizji Pancernej WP, gdzie znajduje się wodna atrakcja.

- Chodzi o zabezpieczenie przed wjazdem ciężkimi samochodami na teren fontann. Jeszcze będą spotkania ze specjalistami w sprawie najlepszego rozwiązania, ale najprostsze są wysuwane z ziemi zapory - mówi Magdalena Łań z biura prasowego ratusza.

ZTP planuje ustawienie barier od strony ulicy Boleść i Sanguszki. Prace wyceniono na blisko milion złotych. Jak zaznacza Łań, zabezpieczenie ma na celu przede wszystkim ochronę osób, które licznie stawiają się na pokazach.

- Rozmowy o instalacji tych barier były toczone jeszcze w ubiegłym roku, gdy Zarząd Dróg Miejskich mówił o planach wprowadzenia stałych zapór przy Krakowskim Przedmieściu – zaznacza Łań.

Bariery na Trakcie

W maju ubiegłego roku informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o decyzji Rady Warszawy o przeznaczeniu 7,3 miliona złotych na wysuwane zapory, które uniemożliwiają wjazd samochodu na wygrodzony teren. Ta kwota ma zostać podzielona zarówno na projekt, jak i na jego realizację. Zabezpieczenia mają zostać zainstalowane do końca 2020 roku.

Zabezpieczenia mają być zamontowane w miejscach, gdzie dziś Zarząd Dróg Miejskich stawia bariery w dniach, kiedy Trakt Królewski jest wyłączony z ruchu. Czyli na wlotach Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu oraz na ulicach dojazdowych, na odcinku między Miodową a Foksal.

ran/b

Pozostałe wiadomości