Balony nad Starówką, imbryk na placu. "Maluję Warszawę baśniową"

Warszawa na obrazach Tytusa Brzozowskiego
Warszawa na obrazach Tytusa Brzozowskiego
tvn
tvnWarszawa na obrazach Tytusa Brzozowskiego

Plac Politechniki, Krakowskie Przedmieście, stara Praga – to tylko niektóre z miejsc uwiecznionych przez Tytusa Brzozowskiego. - Warszawa w moich akwarelach jest baśniowa, to miasto fantastyczne. Wszyscy mamy trochę tęsknoty za takim miejscem – podkreśla artysta.

Tytus Brzozowski, z wykształcenia architekt, sam o sobie mówi, że jest wielbicielem Warszawy. Od kilku lat uwiecznia ją na akwarelach. Prace prezentuje na swojej stronie internetowej i na portalach społecznościowych.

- Architekci w malowaniu skupiają się na oddawaniu walorów tego, co jest, a mnie zawsze korciło, żeby dołożyć do tego coś od siebie. Zacząłem zestawiać różne budynki z różnych miejsc Warszawy, z różnych okresów historii miasta, tworząc przestrzenie, które mają dla mnie jakieś znaczenie – wyjaśnia akwarelista.

Marzenia o mieście

Na jego obrazach zobaczyć można Krakowskie Przedmieście, nad którym unoszą się balony, ogromny imbryk, który stoi na pl. Unii Lubelskiej czy chodzące domy.

- Warszawa w moich akwarelach jest baśniowa. To jest miasto fantastyczne – z ozdobnymi, strzelistymi kamienicami, wieżami, z domkniętymi placami. Jest to takie miasto, którego mi trochę brakuje i wydaje mi się, że wszyscy mamy trochę tęsknoty za takim miejscem – opowiada Brzozowski.

jk/lulu

Pozostałe wiadomości