Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Bal i wycieczki na zakończenie festiwalu Wyłącz System

Warszawa

materiały prasoweTak ludzie bawili się na ubiegłorocznej fieście

Bal w Domu Braci Jabłkowskich, wycieczki piesze i rowerowe – to ostatnie z imprez w ramach festiwalu Wyłącz System, na które zaprasza Dom Spotkań z Historią.

Na "Fieście", czyli balu przy Brackiej muzykę zapewni Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza oraz DJ Easy Cheesy.

Impreza startuje w piątek o godzinie 20. Jak informuje Dom Spotkań z Historią po godzinie 14 było jeszcze 300 wolnych miejsc. Zapisywać się można na stronie internetowej festiwalu.

Pieszo lub rowerem

Z kolei weekend będzie pełen wycieczek pieszych i rowerowych.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę w samo południe spod hotelu Marriott wyruszy spacer "Warszawa psów, szczurów i rekinów. Filmowy obraz transformacji". Przewodnikiem będzie Katarzyna Chudyńska-Szuchnik.

O wycieczce DSH pisze tak: Spacer będzie okazją, by wspomnieć realia 1989 roku odbite w filmowej rzeczywistości, najbardziej widoczne zmiany w centrum stolicy, losy miejsc związanych z tworzącą się elitą i odchodzącą władzą.

Trasa wycieczki: Hotel Marriott, Dworzec Centralny, Sala Kongresowa PKiN, pozostałości pawilonów handlowych przy ul. Marszałkowskiej, lokacja słynnych kantorów – ul. Marszałkowska, Hotel Polonia, dawny Dom Partii. Uczestnicy wycieczki proszeni są o zabranie biletu przesiadkowego.

Tematem przewodnim drugiej pieszej wycieczki (również startuje o godzinie 12) jest "Kolorowe Jarmarki czyli praska transformacja. Jak przełom 1989 odmienił przestrzeń miejską i społeczną".

Zbiórka przy teatrze Powszechnym. Przewodnikiem będzie Jarek spacerolog.

Wycieczki rowerowe wystartują o godzinie 18. Pierwsza z placu Krasińskiego poprowadzi trasą: Andersa, pl. Bankowy, okolice Hali Mirowskiej, dawny Dom Przyjaźni Polsko - Radzieckiej ul. Marszałkowska 115, plac przed Pałacem Lubomirskich, (pl. Żelaznej Bramy 10), Grzybowska. Druga trasa rowerowa spod urzędu dzielnicy Pragi Południe poprowadzi ulicami Kamionka, Starej Pragi po Targówek.

Prezydent o festiwalu
TVN 24

bf/ran