Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Bądź jak bohater "Misia". Nietypowe zawody w Pałacu Kultury

Warszawa

materialy prasoweBieg na 30. piętro PKiN

500 śmiałków pobiegnie na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Impreza zorganizowana jest w związku z przypadająca w tym roku 60. rocznicą powstania PKiN. Patronem zawodów jest Stanisław Tym, aktor znany z roli w filmie "Miś".

Bieg odbędzie się 4 lipca w godz. 10 -14. Impreza ma być upamiętnieniem wyczynu Stanisława Tyma, który jako niezapomniany Ryszard Ochódzki w filmie "Miś" Stanisława Barei, spiesząc z listem do zażywającego relaksu ministra, dwukrotnie w ciągu jednej nocy pokonał po schodach trasę na Taras Widokowy na 30. piętrze PKiN.

Zawodnicy będą musieli pokonać ok. 800 stopni, w jak najkrótszym czasie. Trasa jest wymagająca ze względu na różną wysokość pięter, nawierzchnię, czy też zmianę klatek schodowych.

Jak będą wyglądały zawody? Najpierw odbędą się eliminacje, a potem 10 najlepszych w kategorii męskiej i żeńskiej stanie w szranki w decydującej rozgrywce. Do godz. 19 w środę zapisało się ponad 400 zawodników. Lista wciąż jest otwarta.

"Dar Stalina"

Pałac Kultury został wybudowany w latach 1952-55 wg projektu Lwa Rudniewa, radzieckiego architekta. Pomysłodawcą jego budowy był Józef Stalin. Budynek nazywany był "darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego".

Obecnie swoją siedzibę mają tam kina, teatry, czy uczelnia Collegium Civitas.

ep/ran