Badał katastrofę smoleńską, został wiceburmistrzem Bemowa

TVN Warszawa

archiwum TVN24Maciej Lasek wiceburmistrzem

Urszula Kierzkowska została nowym burmistrzem Bemowa. Jednym z jej zastępców będzie znany specjalista do spraw badania katastrof lotniczych Maciej Lasek. To efekt porozumienia między radnymi komitetu byłego burmistrza Jarosława Dąbrowskiego i Koalicji Obywatelskiej. Sam Dąbrowski został przewodniczącym rady.

W radzie dzielnicy Koalicja Obywatelska ma 11 mandatów, komitet Jarosława Dąbrowskiego - 9, a Prawo i Sprawiedliwość – 5. Nowy zarząd wybrano w środę. O oficjalne potwierdzenie powrotu do władzy Dąbrowskiego, który w ostatnich latach był mocno skonfliktowany z Platformą Obywatelską, z której się wywodzi. Opuścił partię po wybuchu tak zwanej afery bemowskiej (ostatecznie sprawa została umorzona).

Były burmistrz Bemowa będzie przewodniczącym rady dzielnicy, a jego nominaci - Jakub Gręziak i Hanna Głowacka - znaleźli się w składzie zarządu.

Nowy Zarząd Dzielnicy Bemowo! Burmistrz @UKierzkowska i zastępcy burmistrza: Hanna Głowacka, @JGreziak , @LasekMaciej i @M_Wajszczak pic.twitter.com/vagoCmrQN2— Bemowo (@dzielnicabemowo) 28 listopada 2018

Natomiast burmistrzem została Urszula Kierzkowska, która w przeszłości była już burmistrzem Woli, Ursynowa, Ursusa i wiceburmistrzem Woli. Jej zastępcami z ramienia Koalicji Obywatelskiej wybrano natomiast eksradnego Białołęki Mariusza Wajszczaka i Macieja Laska. Ten drugi szerzej dał się poznać jako szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Badał ponad sto incydentów i wypadków lotniczych, w tym ten najtragiczniejszy - w Smoleńsku.

W ostatnich wyborach został wybrany na radnego Sejmiku Mazowsza (ta funkcja nie koliduje prawnie ze stanowiskiem wiceburmistrza). Z oficjalnych materiałów wynika, że mieszka w Stefanowie w gminie Lesznowola.

Czytaj także: Kto za co będzie odpowiadał? Trzaskowski przedstawił swoją ekipę

Robert Soszyński nowym zastępcą prezydentaTVN24
wideo 2/5

kz/b