Azyle, przejścia i oświetlenie. Plany warszawskich drogowców

O planach Zarządu Dróg Miejskich mówi rzecznik Adam Sobieraj
O planach Zarządu Dróg Miejskich mówi rzecznik Adam Sobieraj
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plO planach Zarządu Dróg Miejskich mówi rzecznik Adam Sobieraj

Zarząd Dróg Miejskich przedstawił plan prac na najbliższe miesiące. Jeszcze w tym roku na Górczewskiej kierowcy łatwiej skręcą w lewo. W przyszłym przybędzie przejść dla pieszych i azyli.

Drogowcy mają w planach zmianę organizacji ruchu i wydzielenie faz do skrętu w lewo na skrzyżowaniach ulicy Górczewskiej, na odcinku od alei Prymasa Tysiąclecia do wiaduktu nad torami kolejowymi.

- Na przełomie listopada i grudnia zacznie się wymiana sygnalizacji na Górczewskiej. Wszystkie skrzyżowania uzyskają fazy do lewoskrętu – mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Puławska, Trakt Lubelski...

Zmodernizowane zostanie też przejście dla pieszych na jezdni łączącej Puławską z Dolinką Służewiecką. W tym miejscu będzie również nowe oświetlenie.

ZDM informuje także, jak będzie wyglądał po pracach Trakt Lubelski z nową nawierzchnią. Powstaną azyle dla pieszych, ronda i "szereg urządzeń spowalniających ruch".

"Poczuć się bezpiecznie"

W przyszłym roku modernizacja czeka węzeł Dolinka Służewiecka - KEN. ZDM zapowiada, że powstanie trzeci pas w stronę Wisły.

Ulice Łabiszyńska, Potocka i Lucerny zostaną uzbrojone w "urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego". Przy Łabiszyńskiej powstanie nowe przejście dla pieszych w rejonie bazarku. Na ulicach Lucerny i Potockiej powstaną azyle zmuszające kierowców do zmiany toru jazdy. – Piesi dzięki temu będą mogli poczuć się bezpiecznie – zapewnia rzecznik.

Na przyszły rok ZDM zapowiada też kampanię skierowaną do motocyklistów, zachęcającą do używania odblasków. Wspólnie ze strażą miejską planowane jest stworzenia miasteczka ruchu drogowego.

wp/ran

Pozostałe wiadomości